Hello World!
This is a sample MyBB Plugin (which can be disabled!) that displays this message on all pages.


Reklama:
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiń swoją efektywność!
11-23-2016, 09:23 PM
Post: #1
Rozwiń swoją efektywność!
Hello world!

Trening mentalny. Wiele osób pewnie zastanawia się co to jest, do czego mi to potrzebne oraz po co to robić. Jeśli ty też, zadajesz sobie to pytanie to doskonałe trafiłeś! Trening nad umysłem prowadzi do zwiększenia skuteczności ciała. Na zachodzie profesja trenera mentalnego oraz takiego treningu jest znana i z powodzeniem wykorzystywana. Najlepsze drużyny takie jak NBA czy zawodowe ligi footbalu korzystają z jego pomocy i wiedzy oraz wsparcia. W Polsce, nie jest to tak znany zawód. Sam trening polega na wizualizacji tego co chcemy zrobić, tak aby uświadomić sobie ze jesteśmy wstanie to zrobić pomimo zrezygnowała, czy tego że wydaje nam się że nie damy rady. Zrób ćwiczenie żeby lepiej zrozumieć :

Składanie i rozkładanie obiektu.

Zamknij oczy i Wyobraź sobie obiekt dowolny o dość prostej budowie, zrób to tak aby był on dokładny. Zacznij go rozbierać na części pierwsze po kolei fragment po fragmencie, śrubka po śrubce. Niezależnie od tego co to będzie nie spiesz się. Rozłożyłeś już cały? Doskonale. Zacznij go składać dokładnie tak jak go rozbierales. Puść cały proces rozbieranie od tyłu i zacznij składać. To doskonałe ćwiczenie. Powtarzaj je codziennie na początek na tym samym przedmiocie a później na coraz bardziej skomplikowanych konstrukcjach.

Uczy to nas silnej koncentracji wewnętrznej i cierpliwości. Jesteś zmuszony wyobrazić sobie coś wyraziscie wyłączając resztę zmysłów. Jestes na prawdę mnóstwo podobnych ćwiczeń i zupełnie się od siebie różniących. Znajdziesz mnóstwo przykładów na trening mentalny na YouTube :

https://youtu.be/2Pv8sj745Ok
https://youtu.be/JhsswCuC0x

W takim razie po co mi trener mentalny skoro mogę zrobić Trening sam?

Owszem masz rację możesz wykonać treningi sam lecz trener mentalny przeważnie pomoga drużynie. Wystarczy że trenujesz jakiś sport, piłkę nożną, koszykówkę czy wiele innych. Jeśli twoja drużyna posiada takiego trenera, wspiera on cały zespół i myśli za niego zanim on to zrobi. Potrafi zwizualozować wam cały przebieg gry. Trener mentalny pomaga wydobyć twój cały potencjał, zwizualozowac tobie coś zanim tobie przyjdzie to do głowy. Motywuje cię do działania, pomaga ci wykorzystać pełen potencjał, twoje zasoby fizyczne i psychiczne. Doradza tobie, wspiera w działaniach. Jest osobą która działa z tobą, rozmawia, daje rady. Jest kimś kto pomyśli czasem za ciebie żebyś ty nie musiał. Pomoze rozwinąć twoja efektywność. Jest twoja mentalna podpora i opiekunem.

Najpopularniejsi trenerzy mentalni w Polsce :
Jakub B. Bączek
Paweł Drużek
Paweł Frelik

Więcej na: http://mental-power.pl/
Quote


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości